Modernusis Dubajus. Jungtiniai Arabų Emyratai

Kas rytą miesto gyventojai savo reikalais keliavo dulkėtais sausais šaligatviais. Labiausiai tikėtina, kad sutiksi išeivį iš Pietų Azijos: jie sudaro daugiau nei pusę visų Emyratų gyventojų ir absoliučią daugumą pėsčiųjų. Fone būtinai girdėsis gręžimas, kaukšėjimas ir kiti statyboms įprasti garsai. Kiekvieną palmę ir nedidelį vejos skverą bus kruopščiai apraizgiusios drėkinimo sistemos. 
Tausokite vandenį! - ragins milžiniško dydžio reklaminiai stendai. 
***
Modernus Dubajus - tai stiklinių dangoraižių kvartalai Marina ir Downtown, 830 m. aukščio Burj Khalifa, turistų poreikiams sukurta Jumeirah Medina ir paplūdimiai prie Burj al-Arab. Tai didžiausi pasaulyje prekybos centrai su 700 ar 1200 parduotuvių, 10 000 tonų akvariumu, ledo arena ar slidinėjimo trasom, pramogų parkai, kondicionuojamos futuristinės metro stotelės. Tai marinoje prišvartuotos prabangios jachtos, pavadintos tiesiog "One More Toy", plačiose gatvėse burzgiantys Lamborghini ir Ferrari. 

Tai spindintis ir ekstravagantiškas miestas, sukurtas patogiam prabangiam poilsiui. Negali nesižavėti, kaip skurdaus gamtovaizdžio ir neįkvepiančios istorijos krašto emyrai išnaudojo naftos pinigus sukurti tokį turistų traukos centrą, kad būtent turizmas tapo pagrindiniu BVP varikliu. Stebint nuolatinį spartų statybų tempą, po dešimties metų Dubajus greičiausiai atrodys vėl kitaip. 

Comments