Trimiestis, Malta

Aukštutiniai Barrakka sodai yra aukščiausia gynybinių Valetos sienų vieta. Iš jos atsiveria vaizdas į žemesnę Valetos dalį, į Grand Harbour ir į tris miestus, kuriuos planavau lankyti: Birgu (arba Vittoriosa, buvusi Maltos sostinė), Senglea ir Cospicua. Miestų žemėlapio neturėjau, todėl išankstinė apžvalga iš viršaus padėjo įsidėmėti, kaip atrodo trimiesčio iškyšuliai ir juos supantys maži uosteliai. Tada beliko nusileisti liftu į prieplauką ir sulaukti kelto. 

Siaurose Birgu gatvėse atrodo, lyg vaikščiotum po kruopščiai prižiūrimus privačius kiemelius, kur moterys kartas nuo karto plauna grindinį ir laisto prie durų stovinčius gėlių vazonus. Visi vieni kitus pažįsta, kas nors vis sustoja pakalbėti tarpdury ar prie atlapotų langinių. Senglea daugiau judesio, labiau laiptuota, bet mažiau klaidu dėl aiškesnės gatvių struktūros. Rajonėlius skiria uostas, jame žiemoja didžiulės prabangios jachtos ir mažos spalvingos vietinės valtelės luzzu. 
Trys miestai (o ypač Birgu) kur kas ramesni ir tylesni nei Valeta ir akivaizdžiai sulaukia mažiau turistų dėmesio, nors gal taip yra tik nesezono metu?..

Keltas atgal į Valetą, priešingai nei į trimiestį, buvo pilnas klegančių vietinių šeimų su vaikais. 
Čia ir baigėsi mano pora valandų tylos ir sąlyginai gero oro. 
Valetoje prasidėjo lietus.

Comments