Ait Benhaddou, Marokas

Tuščios Ouarzazato gatvės pasitiko mus pustomu smėliu. Viena ranka laikiau kepurę nuo saulės, kita - šaliką prispaudusi prie kaklo, o jo galas plėvesavo man už nugaros, kaip vėliava. Mudu atėjom į stotį ir atsisėdom lauke ant smėlėto šaligatvio bortelio, tikėdamiesi sulaukti dar kelių bendrakeleivių kelionei į Ait Benhaddou. Iš anksto su niekuo nebuvom susitarę - patys atvykom į miestelį tą dieną, autobusu kirtę Atlaso kalnus - todėl tiesiog sėdėjom ir tikėjomės geriausio. Mums visai netikėtai pasisekė, ir po gero pusvalandžio į grand taxi sėdom penkiese. Taksi kaina už išvyką iki Ait Benhaddou ir atgal (iš viso - apie 60 km.)  iškart atitinkamai sumažėjo. 

Ait Benhaddou yra geriausias žinomas, filmų išgarsintas Maroko ksar - įtvirtintas kaimas, įsikūręs sename karavano kelyje tarp Sacharos dykumos ir Marakešo. Kelios berberų šeimos jame gyvena iki šiol. Mes lėtai kopėm aukštyn moliniais laiptais, vis žvilgteldami pro atvertas kuklių namukų duris, kol pasiekėm viršūnę. Stovėjom ksaro viršuje vėjo košiami ir dairėmės į gelsvai rausvą, palmėmis ir alyvmedžiais apsodintą, o tolėliau - visiškai tuščią plynaukštę. 

Saulės šešėliai po truputį tįso, todėl igai neužsibuvę leidomės atgal. Metę paskutinį žvilgsnį į Babelio bokštą primenantį ksarą, grįžome atgal vienai nakčiai Ouarzazate.

Comments