Toledo, Ispanija

Krikščionių, žydų ir musulmonų miestas yra vienas iš tų, kuriame reikia pasiklysti. Tą padaryti nėra sudėtinga, nes senamiesčio gatvelės siauros ir klaidžios. Kita vertus, beklaidžiojant paprastai išnyra du pagrindiniai orientyrai - Toledo Katedra (XIII a.) ir Alcazar (fortas su keturiais aukštais bokštais, kur dabar karinis muziejus).
Toledas buvo Ispanijos sostinė nuo gotikinės epochos iki 1560 m., todėl senamietis didžiulis. Vos ne už kiekvieno posūkio - vis koks nors istorijos paminklas. Kadangi ilgą laiką mieste sugyveno trys kultūros, jame daug skirtingų religijų sintezės (pavyzdžiui, San Roman bažnyčia su islamo architektūrai būdingom pasagos formos arkom). 
Beklaidžiodami po buvusį musulmonų kvartalą gatvių sankryžoje aptikom nedidelę mečetę. Anksčiau vadinta Mezquita Bab al-Mardum (al Mardum vartų mečetė), dabar tai Christo de la Luz mečetė, svarbi tuo, kad išliko beveik nepakitusi nuo maurų laikų. 
Vienos dienos Tolede gal mažoka - nemažai laiko pareikalautų vien stovėjimas eilėje patekti į kokios žymios bažnyčios vidų - bet įspūdžiui susidaryti užtenka, jei nesi užkietėjęs istorijos, architektūros ir meno (Tolede yra el Greco darbų!) aistruolis.

Comments