Orvieto katedra. Italija

Pabėgęs nuo neramumų Romoje, Orvieto mieste gyveno popiežius Urbanas IV. Tai jis užsakė, kad šalia rūmų būtų pastatyta katedra vadinamajam eucharistiniam Bolsenos stebuklui paminėti: neva, eucharistija abejojęs vienas netoli nuo Orvieto esančio Bolsenos miestelio kunigas 1263 m. pamatė, kad pradėjusi kraujuoti ostija sutepė altoriaus staltiesę. Ta staltiesė dabar saugoma vienoje iš Orvieto katedros koplyčių.

Katedros statybos prasidėjo 1290 m. ir tęsėsi tris šimtus metų. Daugumą darbų vykdė inžinieriai iš Sienos ir Florencijos tuo pačiu metu, kai ir šiuose miestuose buvo statomos žymiosios katedros. Dabar Orvietos katedra - tai didžiulis impozantiškas pastatas juodai ir baltai juostuoto marmuro sienomis. Jo fasadas išmargintas skrupulingais bareljefais, mozaikomis ir freskomis. Vis dėlto įspūdingiausios freskos yra katedros viduje. San Brizio koplyčios sienos padengtos Luca Signorelli freskų ciklu, vaizduojančiu apokalipsę ir paskutinio teismo dieną. Kalbama, kad pats Mikelandželas sėmėsi iš jų įkvėpimo tapydamas Siksto koplyčią Vatikane.
 
Orvieto katedra nuolat įtraukiama į gražiausių Italijoje šventovių sąrašus. O ir pastatyta ji gana dėkingoje vietoje, kad darytų įspūdį - siauros miestelio gatvelės atveda į plačią aikštę, kur katedra išdygsta prieš akis visa savo didybe.  

Comments