Tokijo dangoraižiai ir gatvės. Japonija

Tokijo megapolis (be paties Tokijo, jam dar priklauso Jokohama, Kavasakis ir Chiba) su savo 37 mln. gyventojų yra didžiausias pasaulyje.
Vien Tokijuje gyvena beveik 14 mln. žmonių. Žvelgiant iš aukštai, tai begalinė pastatų jūra, vienoje pusėje tolumoje atsiremianti į kalnus, o kitoje nepastebimai pereinanti į Tokijo įlanką.
Galimybių pažvengti į Tokiją iš viršaus nemažai. Pora iš jų - Tokijo savivaldybės pastatas (Tokyo Metropoliten Government building, Tocho) Shinjuku rajone (vaizdai viršuje) ir Tokyo City View Roppongi Hills rajone (vaizdai apačioje)
Garsioji Shibuya pėsčiųjų perėja. Vaizdas ne iš tradicinės pusės (Starbucks kavinės langai priešais), bet iš Shibuya metro stoties praėjimo:
Ir dar keli vaizdai, daugiausia iš Shibuya rajono:
Japonijoje gaji kawaii ('cuteness', mielumo) kultūra - net remonto ženklai gatvėse ar instrukcijos su infantiliais pieštiniais veikėjais. Kas trečia parduodama knyga yra manga, o gatvės madoje tai atsispindi cosplay ar lolitos įvaizdžiuose. Saldumynų pardavėja alternatyviosios mados rajonėlyje Harajuku, Takeshita Dori gatvėje:
Suši Tokijuje rasti pasirodė ne taip paprasta. Žemiau - konvejerio principu veikianti užeigėlė, kur moki už lėkštutes pagal jų spalvą ir kiekį. Čia pat gali iš krano įsipilti karšto vandens mačai. Mačos milteliai irgi šalia.

Comments