Iwatayama beždžionių parkas. Kiotas, Japonija

Į Arašijamos kalno apylinkes minias turistų pritraukianti bambukų giraitė vaizduojama turbūt ant kiekvienos turistinės Kioto brošiūros. 
Kur kas mažiau lankytojų sulaukia kita netoliese esanti vieta - Iwatayama beždžionių parkas. Nuo kalno apačios parką pasiekti užtrunka apie 20 minučių. Žygis gan status, bet pastangas galiausiai vainikuoja platūs Kioto vaizdai ir galimybė pamatyti laisvėje slampinėjančias Japonijos makakas. Garsiosios japoniškų makakų atstovės gyvena Nagano prefektūroje ir žiemą fotogeniškai mirksta karštose versmėse, tačiau Arašijamos beždžionėlių lankymui nereikia sudėtingo logistinio planavimo, o vizitas pas jas iš Kioto centro lengvai suderinamas su pasivaikščiojimu bambukų giraitėje. 
Iš viso Arašijamos šlaite gyvena apie 150 šių raudonveidžių. Lankytojai jas gali pamaitinti įėję į narvą - toks išvirkščias zoologijos sodo variantas, kai gyvūnai vaikštinėja laisvėje, o jų stebėtojai su fotoaparatais ir maistu saujose susigrūda už grotų.
Parko takas taip pat vertas dėmesio ir ypač įspūdingai turėtų atrodyti rudenį, kai taką supančių klevų lapai paraudonuoja. Balandžio pradžioje Arašijamos kalno šlaitas baltavo sakurų žiedais.

Comments