Songkran - tajų Naujieji metai. Tailandas

 Tajų naujieji metai Songkranas (Songkran) švenčiami pagal budistų/hinduistų kalendorių balandžio 13 d., t.y., kai saulė zodiake pereina į Avino ženklą. Žymiausia ir linksmiausia Songkrano tradicija yra "vandens festivalis" - intensyvūs vandens mūšiai gatvėse ir kiemuose. Tikima, kad vanduo apvalo, nuplauna nuodėmes ir blogą lemtį.
Laimei ar nelaimei, mums ta diena sutapo su transportavimusi iš Koh Samui į žemyninį Tailandą. Išsiregistravę iš bungalo, nešini kuprinėmis išėjome į šalikelę laukti taksi iki kelto. Belaukdami susidūrėm su pirmais festivalininkais, ginkluotais vandens šautuvais, iki kraštų sklidinais kibirais, puodais ir puodeliais. Taip pat "aprūpinta" ir pilna susigrūdusių paauglių buvo dažno pravažiuojančio pikapo bagažinė. Kas antro motorolerio keleivis irgi laikė pagriebęs vandens šautuvą. Visur per garsiakalbius plyšavo pop muzika. Mudu maldaujančiais žvilgsniais prašėm pasigailėti - patiems peršlapti ar kuprines sušlapinti, kai prieš akis ilga kelionė, labai nesinorėjo. Šiek tiek sušlapome jau Surat Thani mieste, tuktuke pakeliui į viešbutį. Tad nors ir simboliškai ir ne visai savo noru, bet "vandens festivalyje", galima sakyti, sudalyvavom.
Įsikūrę ir tingėdami ieškoti kokios nors kitos vietos, nusileidom į viešbučio restoraną pavakarieniauti. Kaip tik tuo metu prie staliukų pradėjo rinktis pasipuošę poros ir šeimos. Neužilgo restorano šviesos pritemo, į nedidelę sceną įžengė blizgučiais pasidabinusi dama ir sulig pirmais yamahos akordais pradėjo super kičinę šventinę vakaro programą. Aplinka, kurioje visai atsitiktinai atsidūrėm, buvo siurrealistinė, kvailai juokinga ir puikiai vainkiavo kelionės Tailande pabaigą. Mudu linksmai susidaužėm bokalais - su naujaisiais!

Comments