Abu Simbel, Egiptas

Nuo Abu Simbelio iki Sudano sienos tėra 40 km. Nuo Asvano (paskutinio didesnio miesto Egipto pietuose) iki Abu Simbelio - apie 230 km. Autobusai iki čia važiuoja retai, bet tai viena iš tų vietų, kurių  nesinorėtų praleisti, ypač kai ji ranka pasiekiama. 
Ramzio II ir jo žmonos Nefertarės šventyklos nuo XIII a. BC iki 1968 m. stovėjo kitur, bet kai Egipto prezidentas Gamal Abdel Naseras nusprendė užtvenkti Nilą, šventyklos buvo padalintos tonas sveriančiais gabalais ir perkeltos aukščiau, kad nepaskęstų dirbtiniam Nasero tvenkinyje. Dabar į šį tvenkinį nuo šventyklų prieigų atsiveria platus vaizdas. 
Didžioji šventykla, vaizduojanti 22 metrų aukščio Ramzį II ir tris dievus (Amuną, Ra Harachtį ir Ptah), laikoma vienu įspūdingiausių statinių Egipte. Pati šventykla ir anga, vedanti į vidinius šventyklos kambarius, orientuota į tekančią saulę taip, kad du kartus per metus (spalį ir vasarį) saulė tekėdama turėtų apšviesti šventyklos gilumoje esančias faraono ir dievų skulptūras. 
Paprastai prie šventyklų suvažiuoja daug turistinių autobusų, bet tą popietę buvo tuščia, tik keli vietiniai tingiai sėdėjo ant laiptų, pasislėpę šešėlyje nuo saulės kaitros. 
Šitos dvi šventyklos Abu Simbelio kaime yra vienintelis traukos objektas. Po valandos mes sėkmingai spėjom į tą patį autobusą, kuriuo atvažiavom, ir pasukom atgal į Asvaną. 
Kelias tarp Abu Simbelio ir Asvano tuščias ir nuobodus, akis neužsikabina už jokio didesnio objekto. Aplink vien akmenys, išdžiūvę krūmai ir oranžinio smėlio kauburiai. 
Nubių žemė.

Comments